podatek

Typy podatku dochodowego, które wylicza najwięcej mieszkańców naszego kraju

  • Posted on: 10 May 2020
  • By: addmean
podatek
Author: GotCredit
Source: http://www.flickr.com
Podatek PIT nazywany także dochodowym, z pewnością jest jednym z najpopularniejszych rzeczy, które widzimy w wyobraźni, kiedy słyszymy słowo podatek. Nie ma jednak w tym nic nadzwyczajnego, gdyż jako jeden z niewielu zobowiązań leży on po stronie pracownika, a nie pracodawcy. Jednakże mało kto ma świadomość, iż typów PITu jest naprawdę dużo, z powodu tego że obywatele mają możliwość pobierania dochodów z rozmaitych źródeł i inicjatyw gospodarczych.

Nie uiściłeś podatku w terminie? Spożytkuj kalkulator odsetek od zaległości podatkowych

  • Posted on: 19 March 2020
  • By: addmean
wizerunek - firma
Author: Ministerio de Relaciones Exteriores
Source: http://www.flickr.com
Zaległość podatkowa pojawia się wtenczas kiedy należny podatek nie był opłacony w określonym czasie, a także niezapłacona została zaliczka bądź rata podatku.


Jeżeli termin uiszczenia podatku nie będzie dotrzymany, trzeba liczyć się z powstaniem podatkowej zaległości.

W jaki sposób dokonać płacenie wszystkich składek.

  • Posted on: 14 February 2020
  • By: addmean
druk
Author: reynermedia
Source: http://www.flickr.com
Każda osoba która pragnie ustanowić swoją firmę powinna posiadać regon. Rejestracja, lub przekształcenie wpisu w spisie REGON podmiotów gospodarczych będących osobami fizycznymi zachodzi na podstawie danych z formularza, jaki przedsiębiorca składa za pośrednictwem formularza elektronicznego osiągalnego na stronie internetowej CEIDG, w Biuletynie Informacji Publicznej ministra odpowiedniego do spraw gospodarki, także za pośrednictwem elektronicznej platformy usług administracji publicznej.

Czy powinniśmy starać się o otrzymanie zwrotu podatku w związku z pracą za granicą? Jakie dokument będzie potrzebny, aby mieć możliwość zwrotu podatku z Holandii

  • Posted on: 29 August 2018
  • By: addmean
podatek
Author: Wilson Hui
Source: http://www.flickr.com
Wyjeżdżając za granicę na zarobek dobrze jest pamiętać, aby po powrocie odzyskać podatek. Możemy w taki sposób dostać sporą gotówkę, która okaże się bonusem do już wypracowanych pieniędzy.