Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/siecmilosci.pl/includes/menu.inc).

Nie musisz wystawać w długich kolejkach w Urzędzie Skarbowym! Podatek możemy rozliczyć przez internet, szybko oraz komfortowo!

  • Posted on: 15 February 2023
  • By: addmean
Od rozliczenia podatku i sporządzania pitów, nikt się nie wymiga,jest to nasz coroczny obowiązek, który musi się wypełnić. Dla wielu osób jest to dość uciążliwe, gdyż muszą szukać biura rachunkowego lub osoby, która wykona dla nich deklarację, a potem jeszcze wystawać w wieloosobowej kolejce, aby złożyć gotowy formularz w Urzędzie Skarbowym. Warto zaznaczyć, że nie musi tak być! Przecież pit2015 można uzupełnić osobiście, a kolejek również da się uniknąć, deklarując podatek przez internet.
Nie obawiaj się rozliczać pitów!
Przepisy, druki oraz podatki - kombinacja tych trzech pojęć budzi w ludziach strach i jest powodem, że nierzadko nie zamierzają oni własnoręcznie uzupełniać swoich deklaracji. Boją się, że okaże się to nazbyt trudne, lub że omylą się w którymś miejscu, a potem trzeba będzie się tłumaczyć z błędu i składać korektę. Bardzo często powierzają zatem swe deklaracje księgowym albo bardziej zorientowanym w sprawach podatkowych znajomym. Tymczasem z wykorzystaniem prostego oraz funkcjonalnego programu można rozliczyć się samodzielnie i wcale nie będzie to skomplikowane.
pit
Author: eFile989
Source: http://www.flickr.com
A potem można unikać kolejek!Nikt nie chce wystawać w kolejkach i tracić w nich drogocenny czas. Podatnicy nie okazują się tutaj wyjątkiem. W momencie, gdy pragnie się oszczędzić czas i uniknąć stania w urzędzie, optymalnym rozwiązaniem będzie rozliczanie pit 2015 online (PIT 36). Ta wygodna alternatywa istnieje w naszym kraju już od paru lat, a z każdym kolejnym rokiem zyskuje coraz znaczniejsze uznanie. Tak naprawdę to jedyna ewentualność, by uniknąć kolejek w Urzędzie Skarbowym bądź potrzeby wysyłania deklaracji listem.

I jeszcze pamiętaj o 1%
Przy okoliczności rozliczania pitów, warto pamiętać o potrzebujących, zwłaszcza że raz w roku możemy się im przysłużyć, nie dobywając własnej kieszeni! Po prostu wypełniając deklarację podatkową, należy wprowadzić we wskazaną rubrykę oznaczenie KRS organizacji pożytku publicznego - dbaj o swoje finanse. Dzięki temu 1% podatku nie pójdzie do Skarbu Państwa, lecz wspomoże konto wskazanej fundacji czy instytucji. To naprawdę ważny aspekt deklaracji podatkowej, nie można go lekceważyć, sugerując się, że 1% podatku to mała (zobacz program do samodzielnej księgowości) suma. Z takich maleńkich sum robi się znaczniejsza, która bez wątpienia komuś pomoże.