Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/siecmilosci.pl/includes/menu.inc).

Nie uiściłeś podatku w terminie? Spożytkuj kalkulator odsetek od zaległości podatkowych

  • Posted on: 19 March 2020
  • By: addmean
Zaległość podatkowa pojawia się wówczas gdy zaległy podatek nie był opłacony w wyznaczonym terminie, a również niezapłacona została przedpłata albo rata podatku.


Jeżeli czas zapłaty podatku nie zostanie dotrzymany, trzeba liczyć się z zaistnieniem podatkowej zaległości.


podatek
Author: Elvert Barnes
Source: http://www.flickr.com
Taką zaległość trzeba uiścić wraz z odsetkami. W niektórych sytuacjach na podatnika mogą również nałożone zostać dodatkowe grzywny. odsetki za zwłokę wpłacane są bez wezwania organu fiskalnego.

Aby uzyskać nowe dane na opisywane zagadnienie sięgnij po szczegóły (www.banery-druk.net/druk-naklejek) - one zapewne także Cię zaabsorbują. Zobacz to samodzielnie.

Jeżeli wykonana wpłata nie pokrywa sumy zaległości podatkowej wraz z procentami za zwłokę, wpłatę tę zalicza się proporcjonalnie na poczet sumy zaległości podatkowej a także sumy odsetek za opóźnienie w stosunku, w jakim w dniu przelewu pozostaje suma zaległości podatkowej do sumy odsetek za zwłokę.


wizerunek - firma
Author: Ministerio de Relaciones Exteriores
Source: http://www.flickr.com


Suma odsetek wyliczana jest po wpisaniu do kalkulatora odsetek od zaległości podatkowych kwoty zaległości oraz liczby dób. kalkulator (zobacz kalkulator wynagrodzeń) odsetek podatkowych pomaga ustalić ich wysokość w razie zaistnienia zaległości podatkowej. Zaległością podatkową będzie podatek (w tym też zaliczka, rata), który nie został zapłacony w terminie. Wielkość odsetek będzie naliczona na podwalinie wpisanej sumy podatkowej zaległości, przy jednoczesnym podaniu daty, od jakiej mają zostać naliczane odsetki (wymagany czas płatności jak też daty, w jakiej uregulowana będzie owa zaległość).


Kalkulator odsetek podatkowych zapewnia wyliczenie stawek odsetek podług stawki podstawowej, obniżonej i podwyższonej, a także wysokość opłaty prolongacyjnej. Pamiętaj że podatnik, jaki uporczywie nie wpłaca w terminie podatku, podlega grzywnie za wykroczenie podatkowe.