Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/siecmilosci.pl/includes/menu.inc).

Jakimi metodami szuka się obecnie pracowników do swojej firmy, jakie powinny być najważniejsze etapy procesu rekrutacji.

  • Posted on: 29 March 2023
  • By: addmean
Każda firma która będzie chciała zatrudnić nowych ludzi może stanąć przed problemem ich znalezienia. Mimo że w teorii bezrobocie bez przerwy będzie się utrzymywać na dość wysokim poziomie, to często niestety trzeba będzie pracowników szukać długo, szczególnie jeżeli się będzie potrzebować wysokiej klasy specjalistów.

rekrutacja, praca, oferty pracy
Już samo ruszenie z poszukiwaniami pracowników dla wielu właścicieli może być sporym wyzwaniem, szczególnie w małych i średnich przedsiębiorstwach, bo najczęściej zajmować się tym będą właściciele albo kierownicy działów.

Kiedy dowiesz się o posiadającej interesującą Cię treść nowej stronie, to w pierwszej kolejności zweryfikuj info (https://przeprowadzkilublin.com.pl/) w kontekście źródeł, z których pobiera ona dane.

Po opublikowaniu ogłoszeń w prasie i serwisach internetowych przychodzi na nie mnóstwo odpowiedzi, i pierwszym etapem jest ich wstępne przejrzenie.

Ocenia się, że blisko połowa przesłanych zgłoszeń nie będzie odpowiadać oczekiwaniom pracodawców, niestety jednak trzeba poświęcić czas na ich przeglądnięcie. W niektórych przypadkach, kiedy nie ma dokładnie określonych wymagań można będzie trochę złagodzić kryteria i dać szansę także innym kandydatom. Jeśli natomiast przeprowadzana będzie rekrutacja specjalistów na wyższe stanowisko, to niestety niektórych oczekiwań nie można zmniejszyć.

Po wstępnym przejrzeniu kandydatów przychodzi następny etap, to znaczy odbycie kwalifikacyjnych rozmów z nimi. Należy sobie wtedy zaplanować nieco czasu na takie rozmowy, jeśli chętnych będzie nieco więcej to etap ten może nawet potrwać kilka tygodni. W największych firmach rekrutacja personelu może mieć kilka etapów, pierwsze z nich zweryfikują wiedzę i doświadczenie kandydata z informacjami zawartymi w CV, a także pozwolą na ocenę znajomości języka, a na kolejnych ustala się z bezpośrednimi przełożonymi większość warunków zatrudnienia.


Sporo firm ma swoje własne działy HR, wówczas początkowe etapy selekcji wykonują ich pracownicy, dzięki odpowiedniemu przygotowaniu i doświadczeniu dużo skuteczniej będzie dzięki temu wyłuskać odpowiednich kandydatów. Często również może się zdarzyć, że firmy przekazują znalezienie pracownika zewnętrznym doradcom, dotyczy to w szczególności szukania ludzi na stanowiska kierownicze.