Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/siecmilosci.pl/includes/menu.inc).

Jakiego rodzaju kursy warto zrobić? O nieukierunkowanej ambicji słów kilka

  • Posted on: 25 January 2020
  • By: addmean
O rozwoju osobistym trąbią wszyscy tak bardzo, że coraz więcej osób ma chętkę na podniesienie swych kompetencji.


Jest to cudowny trend, który pozwala na wewnętrzny rozwój i – co tak samo ważne – stabilizację .
Matka z dzieckiem
Author: http://sxc.hu
Source: http://sxc.hu


Nie ukrywajmy, iż jest to wyjątkowo istotne dla pań, które mają tu troszkę gorszą sytuację niż panowie. Które kursy należałoby zrobić, ażeby być finansowo zabezpieczoną, pewną siebie kobietą, bez względu na wiek? Po pierwsze pośród naszych rodziców, dziadków, ale również części „młodszego pokolenia” pokutuje przekonanie, że jedynie po stronie pracodawcy leży rozwijanie kompetencji pracobiorcy. W związku z tym, niektórzy mają „dobrych chlebodawców” (korporacje), jakie inwestują w swoich pracobiorców, pozostali jednakże mają tych gorszych, są na straconej pozycji a ich wspinaczka na drabinę kariery liczona jest tylko stażem – po paru latach na jakimś stanowisku mamy względnie okazję na nowe a także dodatkowe kilkaset złotych w portmonetce. Nawet jeżeli pracujesz na etacie, nie znaczy to, że nie możesz w siebie zainwestować – nawet gdy pracodawca nie uzna Twoich podniesionych kompetencji awansem (bądź będzie chciał je wykorzystać), łatwiej będzie Ci zmienić pracę na bardziej wartościową.


Które kursy warto zrobić pracując na etacie? Na pewno takie, jakie poszerzają Twoje umiejętności branżowe na przykład kursy dla fizjoterapeutów, lecz także wzmacniające miękkie cechy, a również naukę języków .
Ukończone studia (studia wyższe w Warszawie) nie zapewniają nam zatrudnienia, rynek modyfikuje się nazbyt szybko, aby 5-letni program kształcenia potrafił sprostać temu wyzwaniu. Powinniśmy zatem bezustannie się dokształcać.