Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/siecmilosci.pl/includes/menu.inc).

Dotacje od Unii dla przedsiębiorstw - czy tylko dopiero co rozpoczynające firmy mogą je dostać?

  • Posted on: 29 March 2023
  • By: addmean
Fundusze Europejskie działają w Polsce do czasu, gdy wkroczyliśmy w szeregi innych krajów Unii. Te konkretne fundusze, nazywane również dość często dotacjami, są zazwyczaj przyznawane naszym osoby po to, abyśmy mogli "po rozkręcać" własny biznes, aby pomóc naszym osobom go utworzyć od samego zera oraz najczęściej nawet wspomóc w samych początkach jego działalności.
centrum SPA
Author: holding graz
Source: http://www.flickr.com


dotacje
Author: Gwydion M. Williams
Source: http://www.flickr.com


Jednakże czy dotacje unijne są nakierowane wyłącznie dla osób, które rozpoczynają działalność?


bankowość
Author: Kaplan International
Source: http://www.flickr.com


Wdrażając w przeszukiwarkę słówka "dotacje unijne" przede wszystkim widzimy powiązane z tym hasełka rodzaju "dofinansowania dla przedsiębiorstw", czy też choćby "dotacje z UE na rozpoczęcie firmy". Jakżeby jednakże nie było, ponad wszystko rzucają się naszym osobom w oczy hasła powiązane wraz z zaczynaniem działalności. Co jednakże z już istniejącymi przedsiębiorstwami? Czy one nie mają żadnych szans, by otrzymać taką dotację? A więc posiadają, lecz to trochę innego typu kwestia, niż w przypadku tych zaczynających - firmy już powstałe, które bardzo chcą otrzymać dotację musza zgłosić się do wspomnianych Funduszy Europejskich, gdzie zapisują się na pewną listę. Istnieje możliwość ją określić jako "listę czekających", albowiem dosłownie każdego roku dotacje z UE mają własne ograniczenia, których nie mogą po przekraczać.

Jeśli jesteś zdania, że treści opublikowane w niniejszym artykule są godne Twojego zainteresowania, kliknij tutaj - ten użyteczny portal (http://www.firetms.com/) też Cię zaintryguje!

Firmy, które nie załapią się w bieżącym roku, zazwyczaj "przechodzą" na ten zaraz następny, w którym zazwyczaj posiadają największe szanse, by dotacje otrzymać.
Jak więc można zauważyć, dobrze jest bywa po zapisywać się w jak najszybszym terminie - dzięki temu posiadamy dużo większe szanse na szybsze rozpatrzenie naszej prośby i tym samym dostanie pieniędzy, które to mamy możliwość zainwestować w firmę, aby ją unieść z "nizin" lub wręcz przeciwnie - ulepszyć.