Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/siecmilosci.pl/includes/menu.inc).

Czy korzystnie założyć firmę? O czym wiedzieć? A może działalność w innym kraju, na przykład w Niemczech?

  • Posted on: 29 March 2023
  • By: addmean
Praca jest czymś przed czym nie da się uciec, gdyż jest ona konieczna, aby realizować swoje różnorodne plany na życie. Gwarantuje pieniądze, co oznacza, że możemy kupować różnorodne rzeczy, realizować swoje hobby, zwiedzać świat.


perspektywa - firma
Author: Ministerio de Cultura de la Nación Argentina
Source: http://www.flickr.com
Długo można by tak wymieniać. Niektóre osoby jednak mają dosyć pracy na etacie, tak więc poważnie myślą o tym, ażeby przejść “na swoje”, co znaczy, iż planują otworzyć własną działalność gospodarczą.

Aby zdobyć nowe dane na omawiane zagadnienie sięgnij po źródło - one z pewnością również Cię zaabsorbują. Zobacz to samodzielnie.

Czy to dobry pomysł?


To z pewnością większa wolność, ponieważ nie mamy szefa. Niekiedy to jednakże wyłącznie wolność w teorii, bo jak na etacie mieliśmy szefa oraz swoje powinności, tak we własnej firmie wszystko nam się maksymalizuje. Mamy wielu klientów, jakich musimy obsługiwać, a przecież są różne osoby, więc raz będzie lepiej, a w innym czasie spotkamy się z tak zwanym “trudnym” klientem. Następna sprawa wiąże się z opłatami. Na etacie otrzymywaliśmy wypłatę, a różne składki to była sprawa pracodawcy - wiedzieliśmy, iż pewna kwota idzie na emeryturę, ubezpieczenie oraz podatki, lecz jakoś nie myśleliśmy o tym, bo byliśmy na to przygotowani.


Jak mamy działalność co miesiąc trzeba zapłacić bardzo dużo pieniędzy dla państwa, tak więc należy sobie powiedzieć, czy jesteśmy na to gotowi.

Zaciekawił Cię ten materiał? To znakomicie, gdyż oryginalny wpis zawiera podobne informacje do publikowanych.

Jak już jednakowoż planujemy założyć firmę, jesteśmy do tego przekonani, to może korzystniejsza będzie działalność w Niemczech. Ten kraj ma bardzo uporządkowany i czytelny system podatkowy, więc z góry wiadomo, ile zapłacimy i czy będzie to opłacalne.


Niemcy są państwem rozwiniętym, przez lata wszystko się doskonale ugruntowało, wszystko działa tu jak znanej z przysłowia niemieckiej maszynie - jest porządnie, są zasady, a prowadzenie działalności gospodarczej jest o wiele bardziej łatwej niż w Polsce. Dobrze o tym pomyśleć, gdy będziemy zdecydowani zakładać firmę.